Lubie zmieniać standardowe przepisy tak jak tradycyjną zupę ogórkową, która gości u mnie w domu od zawsze. Robiła ją babcia i robiła ją mama. A ja postanowiłam ja odmienić :)

No to robimy:

Zalej skrzydła z indyka 2 litrami wody i wrzuć następnie stratę warzywa: marchew, pietruszkę i seler oraz ziele angielskie, pieprz i liście laurowe. Gotuj przez 60 minut. Wyjmij skrzydełka i zastąp je ogórkami startymi i wodę z ogórków J gotuj 30 minut. Dolej po tym czasie jeszcze wody kiszonych  – wszystko zależy od upodobań jak kwaśna lubicie zupę. Na koniec wszystko zblenduj na gładki krem –  wsyp czubrycę i zabiel śmietanką. Niech zupka bulgocze.

W między czasie podgotuj na pół twardo ziemniaczki w osolonej delikatnie wodzie. Odcedź. Obierz skrzydła ze skórki i mięsa. Na patelni roztop niewielka ilość masła i wrzuć plastry skórki. Smaż na ciemny brązowy kolor z obu stron. Odsącz z tłuszczu kładąc je na ręczniku papierowym.  Na tej samej patelni podsmaż kawałeczki mięsa. I również odsącz na ręczniku. Nie wylewaj powstałego tłuszczu. Podgotowane ziemniaczki usmaż na wspomnianej patelni oprószając je papryką sproszkowaną.

Wlej zupkę na talerz i wyłóż na środku ziemniaczki, kawałki indyka, chips ze skórki oraz pokrojone kawałeczki ogórka. Przyprósz delikatnie świeżym koprem.

SMACZNEGO!!!