Miel de grenadilla

Zmodyfikowany przeze mnie –  niestety nie dostałam grenadilla więc zastąpiłam ją granatem – co za tym idzie zmniejszyłam proporcję cukru –  idealna będzie też marakuja :)

Podgrzej w rondelku 2/3 cukru pudru z wodą tak aby uzyskać konsystencje syropu. Dodaj następnie czekoladę i masło. Dokładnie wymieszaj a po połączeniu się składników odstaw żeby masa troszkę ostygła. Pozostały cukier ubijaj z jajkami , aż objętość zwiększy się czterokrotnie (ok 10 minut mikserem).

Ciepłą mieszaninę czekoladową dolewaj powolutku do masy jajecznej nadal ubijając delikatnie (krótko) do jednorodnej  konsystencji.

Tak powstałą masę wlej do foremek ceramicznych (u mnie ok 7 sztuk). Naczynka wsadź do brytfanki z wodą. Piecz 30 minut. Sprawdź czy się upiekły dotykając delikatnie dłonią powierzchnię – powinna być miękka – poduszkowa J. W razie potrzeby przedłuż pieczenie. Wyjmij z piekarnika.

Rozgnieć delikatnie pestki granatu (zostaw parę do dekoracji) i zagotuj z cukrem do gęstego syropu. Dodaj poszatkowane listki mięty i masło -wymieszaj. Pogotuj 5 minutek i ostudź.

Podawaj deser lekko ciepły  z syropem z granata, lodami lub bitą śmietaną.

SMACZNEGO!!!